FORS YAPI İNŞAAT olarak değişimi yakalamak ve büyümek için, "Sürekli Gelişime" ve ilgili taraflara açık olacağız.

Çalışan sağlığı ve İş Güvenliği tüm FORS YAPI İNŞAAT çalışanlarının sorumluluğudur.

Kanun, mevzuat, yönetmelikleri ve diğer Çalışan Sağlığı ve İş Güvenliği gerekliliklerini yerine getirmek için sorumluluk ve yetkiler tüm çalışanlarımız arasında paylaşılacaktır.

FORS YAPI İNŞAAT'ta Çalışan Sağlığı ve İş Güvenliği diğer iş amaçlarımız kadar önemlidir.

Tüm kazalar önlenebilir ve önlenmelidir.

Her işi yapmak için daima daha güvenli bir yol vardır.

FORS YAPI İNŞAAT'ta; OHSAS 18001 Standardını etkin bir şekilde uygulamak ve Çalışan Sağlığı ve İş Güvenliği konuları hakkındaki ferdi sorumluluk bilincini oluşturmak ve geliştirmek için her zaman eğitim vazgeçilmezdir.

FORS YAPI İNŞAAT'ta; iç ve dış her türlü kaynak; verimli, güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağlamak, iletişimi etkin kılmak, çalışanların bireysel performanslarını artırmak ve bilgiyi ve başarıyı ödüllendirmek üzere en doğru ve en faydalı şekilde kullanılacaktır.

Son 50-60 yıllık zaman sürecinde, insan gücü yerine makina ve tekniğe bırakmış ise de, insanın değeri bir kat daha artmış olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanın yapıcı işgücünün, bu artan değerle orantılı olarak sağlık ve güvenlik altında tutulması, uygar toplumlarda bir ilke haline gelmiştir. Bu ilkenin adı ÇALIŞAN SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ'dir. İyi bir Ohsas 18001 Yönetim Sisteminin uygunluğu, söz konusu bu kaynakların maksimum oranda kullanımından emin olmamızı sağlar.  

TOP